«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում «Թիկունքը՝ մշակույթ» խորագրով մի քանի խմբեր ելույթ են ունեցել սահմանամերձ համայնքներում։ Այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսի ժամանակ ասաց ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը՝ ընդգծելով, որ մարդկանց ոգևորությունն աննկարագրելի է եղել։
Նշելով, որ երկուշաբթի Տավուշում մեկնարկելու է «Երևանյան հեռանկարներ» 21-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնը՝ Արա Խզմալյանն ասաց՝ տեղի է ունենալու պատմական իրադարձություն, քանի որ երբևէ չի եղել այսպիսի ծանրակշիռ, ահռելի պատմություն ունեցող փառատոնը մեկնարկը տա սահմանամերձ համայնքում։
«Երբեք չի եղել այնպես, որ մեր ամենահեղինակավոր կոլեկտիվներից մեկը՝ Ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը, ելույթ ունենա սահմանամերձ համայնքներում։ Ես վստահ եմ, որ այս երկու ծանրակշիռ կառույցների նախագծերի ներկայությունը սահմանագծին, նաև նախարարության՝ թիկունքին կանգնելը, չի կարող չփոխել իրականություն և չի կարող չփոխել մշակույթի հանդեպ մեր պատկերացումները»,- նշեց նա։