Լսելով Ձեր զեկույցը՝ տպավորություն է առաջանում, որ ոլորտում բոլոր խնդիրները լուծված են, ամեն ինչ հիանալի է, այնինչ այն բողոքները, որ ստանում ենք, հակառակն են փաստում։ Այսօր Ազգային ժողովում այս մասին ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Եղիազարյանը՝ դիմելով աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանին։
«Ես կուզեմ մի քիչ խոսել՝ անցած տարում ինչ բացթողումներ են եղել, որ չեք կարողացել լուծել, և ինչ լուծումներ են պետք։ Քանի որ նայելով ընդհանուր պատկերին՝ կարելի է անցած տարին ոլորտի համար ձախողման տարի համար»,- նշեց պատգամավորը։
Նախարարն այս մտքի հետ չհամաձայնեց. «Ես համաձայն չեմ, որ 2019-ը մեզ համար ձախողման տարի է եղել, եթե այդպես եք կարծում, խնդրում եմ ներկայացնել՝ հատկապես որ ոլորտում ենք ձախողվել»:
Զարուհի Բաթոյանն ընդգծեց, որ իր գործառույթը՝ որպես նախարար, արված աշխատանքը ներկայացնելն է, իսկ բացթողումները կարող են ներկայացնել ընդդիմության ներկայացուցիչները։