«Ո՞վ կարող է ասել՝ կորոնավիրուսի ճգնաժամը ինչքան է տևելու, մեր հաշվարկները ցույց են տալիս, որ մինչև հաջորդ տարվա մարտ այս կորոնավիրուսային ճգնաժամի մեջ եք լինելու, և հետևաբար՝ ասել, որ մարդիկ կարող են մինչև մարտ ամսի կոմունալները չվճարել, նշանակում է՝ ասենք, որ երկրում հոսանք չի լինելու»,- ուղիղ եթերում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ կոչ անելով քաղաքացիներին պատրաստվել։
Նա նշեց, հնարավոր չի եղել 100%-ով տեղորոշել բոլոր այն քաղաքացիներին, որոնք օգնության կարիք ունեն, և հարուստները սկսել են չվճարել գումարները:
«Հա՛, գիտե՛մ ժողովուրդ ջան, սա շատերիդ ջղայնացնում ա, կասեք՝ էն ժամանակ ասել եք, որ արտակարգ դրության օրերին կոմունալ ծառայությունները չեն անջատվելու, բայց եթե մենք չսովորենք կորոնավիրուսի պայմաններում ապրել, մենք ճգնաժամ ենք ունենալու։ Եթե ինչ-որ բան ենք հայտարարել, հետո իրականություն չի դարձել, ուրեմն մենք էլ վատ իշխանություն ենք, հայհոյե՛ք մեզ, ձեր բոլոր իրավունքներից օգտվեք, բայց եթե մեր հայտարարությունից հետո երկրի էներգետիկ համակարգը կոլափսի պետք է ենթարկվի, եկեք արձանագրենք, որ ճգնաժամը դրանով է ճգնաժամ, որ պետք է լուծենք էդ մարտահրավերը։ Ճգնաժամը նրանով է ճգնաժամ, որ բոլորս տուժելու ենք»,- ասաց վարչապետը։
Մանրամասները, տեսանյութում: