Հայաստանի խնդիրն այն է, որ այս իրավիճակի մեջ փնտրենք և գտնենք նոր հնարավորություններ, որոնք էականորեն կփոխեն Հայաստանի տնտեսական վիճակը և երկրի տնտեսական տեղադիրքը աշխարհում։ Այս մասին այսօր տնտեսական հակաճգնաժամային գործողությունների օպերատիվ շտաբի նիստի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Վստահ եմ՝ մենք կկարողանանք այդ խնդիրները լուծել: Հայաստանը շարունակում է պահպանել իր տնտեսական իմիջը միջազգային և համաշխարհային տնտեսական ռեյտինգներում։ Մինչև այս պահը նաև կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համատեքստում Հայաստանը շարունակում է բարելավել իր պոզիտիվ իմիջը աշխարհում, և սրանք ամենևին էլ երկրորդային նշանակություն չունեն պլանները իրագործելու համատեքստում։ Մեր խնդիրը պետք է լինի ոչ միայն տնտեսվարողներին աջակցելը, տնտեսության մրցունակությունն ավելացնելը, այլև պետք է աշխարհում շատերին տեսանելի լինի, որ հետճգնաժամային աշխարհում Հայաստանը տնտեսական գործունեություն վարելու համար լավագույն տեղերից մեկն է աշխարհում»,- նշեց վարչապետը։