Սա կարևորագույն ճանապարհային հանգույցներից մեկն է, և հետագա քննարկումներով պետք է խնդիրը լուծվի. Հակոբ Կարապետյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Երևանի կառուցապատման ներդրումային ծրագրերի իրականացման գրասենյակ» ՀՈԱԿ-ի կողմից Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային ծրագրի շրջանակներում կառուցվող ճանապարհի համար հարկ է ապամոնտաժել Մալաթիա-Սեբաստիա ճանապարհահատվածում կառուցված մի շարք ավտոտնակներ:
Factor.am-ի հետ զրույցում Երևանի քաղաքապետի խոսնակ Հակորբ Կարապետյանն ասաց, որ սա կարևորագույն ճանապարհային հանգույցներից մեկն է, և հետագա քննարկումներով պետք է խնդիրը լուծվի:
Ապա ֆեյսբուքյան գրառմամբ խոսնակը տեղեկացրել էր, որ Մալաթիա-Սեբաստիայում ավտոճանապարհի կառուցման համար իրացված տարածքներում 44 սուբյեկտ (հիմնականում՝ ավտոտնակների սեփականատերեր կամ օգտագործողներ) համայնքից ստացել են փոխհատուցում՝ յուրաքանչյուրը միջինը ֏3-4 մլն։