«Հարկային ծառայող չհանդիսացողը չի կարող այդ տեղեկատվությանը «դոստուպ» ունենալ»։ Այս մասին Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ժամանակ ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը՝ անդրադառնալով հարկային գաղտնիքի՝ հասանելիության հետ կապված դիտարկումներին։
«Այդ համակարգին հասանելիություն տալը բացառվում է։ Հիմա, օրինակ՝ կառավարության ներսում տարբեր գործառույթներ իրականացնող մարմիններ կան, Տնտեսական պաշտպանության մրցակցության հանձնաժողովը չունի հասանելիություն այդ համակարգին, պակա՞ս է իր գործառույթներն առնչվում այդ համակարգին, բայց չունի հասանելիություն համակարգին։ Հարգելի՛ պատգամավորներ, հարգելի՛ գործընկերներ, մենք համաձայն ենք հանրային քննարկում ունենալ, բայց որ ասենք ոսկե միջինով շարժվենք, ասենք՝ եկեք այդ հասանելիությունը տանք, կներեք, մենք պատրաստ չենք քաղծառայողին հասանելիություն տանք հարկային գաղտնիքին»,- ասաց Անանյանը։