ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ժամանակ քննարկվում է ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը։
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը նշեց, որ Կառավարության դիրքորոշումը հասկանալի է, բայց իրենք էլ այլ մեսիջ էին ուզում տալ, որ հավասարությունից բացի, նաև մեսիջ լիներ, որ պետությունը վստահում է տնտեսվարողներին։ Նա նկատեց, որ մի քանի խնդիրներ կան։
«Օրինակ, երբ տնտեսվարողը գիտակցաբար խախտում է ՀԴՄ-ի կանոնը, պետք է պատժվի, բայց շատ դեպքեր կան, երբ խախտումները կարող են լինել պատահական, և տուգանքը համարժեք չէ»,- նկատեց Թունյանը։
Նա նշեց, որ ինչքան էլ ցավալի լինի, ՊԵԿ համակարգում դեռևս որոշակի արատավոր երևույթներ կան։  «Չեմ ուզում մերկապարանոց հայտարարություններ անել, բայց առանձին տեսուչների գործունեության վերաբերյալ բողոքներ ստանում ենք։ Նաև խնդիր ունենք ՀԴՄ սարքերի հետ»,- նկատեց Բաբկեն Թունյանը։