Սա շատ անկարևոր նախաձեռնություն է, և դեմ եմ քվեարկելու։ Այս մասին ԱԺ-ում, անդրադառնալով խմբակցությունների փորձագետների թիվն ավելացնելու օրենքի նախագծին, ասաց «Իմ քայլը» խմբակցություն պատգամավոր Համազասպ Դանիելյանը։
«Պարոն Աբովյան, եթե մեկ հոգի ավելանա «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունում, որակական բան փոխվելո՞ւ է։ Մենք ունենք մի հատ մեծ վերք, էդ վերքի անունն Ազգային ժողովի մարդկային կարողությունների պակասն է։ Էդ կարող ենք խոսել ֆրակցիայի, հանձնաժողովների, աշխատակազմի մասով, էդ վերքը բուժելու համար ուզում ենք մի հատ սենց բինտ փաթաթենք, որը որևէ բան չի տալու։ Հերթական չմարսված նախագիծն է, որի վրա երկար ժամանակ ենք ծախսել»,- ասաց Համազասպ Դանիելյանը։
Հիշեցնենք, որ Ազգային ժողովում քննարկվում է ԱԺ կանոնակարգ սահմանադրական օրենքում փոփոխություն կատարելու օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունելու հարցը։