Որքան էլ քաղաքային իշխանությունը մեղքերը բարդում է նախկին իշխանության վրա, քաղաքի մաքրության պատասխանատվությունն այսօր գործող քաղաքային իշխանության պատասխանատվությունն է։ Կարծում եմ՝ այստեղ ճկունության բացակայություն կա։. այս մասին այսօր Երևանի աղբահանության թեմայով քննարկման ընթացքում նշեց Երևանի ավագանու «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Լյուդմիլա Սարգսյանը։
««Սանիթեքը», հավանաբար, ժամանակին կարողացել է օգտվել որոշակի կոռուպցիոն սխեմաներից։ Այնուամենայնիվ, ինչպես նախկինում, հիմա՝ առավել ևս, այն իր աշխատանքը չի կարողանում իրականացնել։ Կարելի էր առայժմ որոշակի պայմանավորվածություններ ձեռք բերել, որպեսզի քաղաքի մի հատվածը «Սանիթեքը» շարունակեր  մաքրել՝ մինչև կարողանայինք Երևանի ավտոպարկը համալրել և քաղաքն ամբողջությամբ սպասարկել։ Այստեղ որոշակի բացթողումներ եմ տեսնում։ Կարծում եմ՝ նպատակ է հետապնդվում «Սանիթեքին» ընդհանրապես Հայաստանից դուրս մղել»,- ընդգծեց ավագանու անդամը։