Քիչ առաջ գրել էինք, որ միրգ-բանջարեղենի մթերման շուկա է մուտք գործում «Բեստ Ֆրութ» ընկերությունը, որը գյուղացիներին հրավիրում է համագործակցության: Տեղեկությունը Factor.am-ի հետ զրույցում հաստատել էր նաև ընկերության տնօրեն Արման Ամիրաղյանը:
Factor.am-ին հայտնի դարձավ, որ Արման Ամիրաղյանը ՀՀԿ-ական, «Արման օյլ» ընկերության նախագահն է: Ամիրաղյանին մամուլը դեռևս 2008 թվականին էր անդրադարձել: Մասնավորապես, «Թրանսփարեսի Ինթերնեյշնլ» ՀԿ-ն, հղում անելով «Առավոտ» օրաթերթին, տեղեկություն էր հրապարակել իր կայքում, որ Ամիրաղյանը թիվ 75 դպրոցում տեղակայված ընտրատեղամասի տարածքում «կոկորդ պատռելով» սպառնացել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանի կողմնակիցներին, որ իրենք չեն թողնի «Սերժին մեկն անցնի»:
«Վերջինս թաղային և քրեական հեղինակություններ «Տէցի կռուգի» Լյովիկի և «Վստրեչի Ապերի» հետ համակարգել է Շենգավիթ համայնքում ընտրախախտումների գործընթացը, մարդկանց փող և բենզինի կտրոններ բաժանել»,- նշված է հրապարակման մեջ: