Երևանի ավագանու այսօրվա նիստում որոշում ընդունվեց Երևանի՝ Զորավար Անդրանիկի փողոցի 40/3 հասցեում գտնվող 287 քմ մակերեսով շինությունն ու դրա զբաղեցրած 337 քմ  մակերեսով հողամասը նվիրաբերել Հայաստանի հաշմանդամային սպորտի ֆեդերացիային։
Տարածքը նախատեսվում է վերակառուցել և շահագործել որպես մարզասրահ, որը հաշմանդամություն ունեցող մարզիկներին պետք է  տրվի անվճար հիմունքներով։
«Հայ վիրավոր հերոսներ» ՀԿ-ի կողմից Երևանի քաղաքապետարան դիմում է ներկայացվել, ուր նշվել է, որ պատրաստակամ են շենքի վերանորոգման, հարդարման, հետագա շահագործման ծախսերը իրենց վրա վերցնել՝ ներդնելով 80-100 մլն դրամ։
Երևանի ավագանու «Իմ քայլը»  դաշինքի անդամ Գայանե Աբրահամյանը հարց հնչեցրեց՝ արդյոք  Երևանի քաղաքապետարանը պարզե՞լ է ներդվող գումարների ծագումնաբանությունը. «Ներդրվող գումարների մասին տեղեկությունն ինձ համար հասկանալի չէ։ Դրանք գալու են ԱՄՆ-ից, և ինձ մոտ տպավորություն է, որ ինչ-որ տեղից գումար են ճարել, հնարավորինս արագ ՀԿ-են բացել, և փորձում են այդ գումարները բերել Հայաստան»։