Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արմենուհի Կյուրեղյանը վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին այսօր Ազգային ժողովում հիշեցրեց դեռևս մայիս ամսին վարչապետ ընտրվելու օրը նրա կողմից արված արտահայտություններից մեկը․ «Մայիսի 8-ի Ձեր ելույթում նշեցիք, որ ստացել եք տասնյակ հազարավոր զանգեր դրսի ներդրողներից, ովքեր պատրաստ են ներդրումներ կատարել և մտնել Հայաստան, եթե Դուք  ընտրվեք: Դուք ընտրվեցիք վարչապետ, սակայն ներդրումները դեռևս հեռախոսազանգերի և խոստումների կարգավիճակում են»:
Նրան ի պատասխան՝ վարչապետի պաշտոնակատարն ասաց․ «Կարծում եք՝ ներդրումը ճամպրուկի մեջ անկողնու տակ դրած փո՞ղ ա։ Այսօր Ձեր կուսակցության նախարարն իր նախարար աշխատած շրջանում ասել է, որ ներդրումային հազարավոր ծրագրեր են ներկայացվել ներդրողների կողմից։ Արծվիկ Մինասյանն այդ հայտարարությունն արել է, Արծվիկ Մինասյանը տեղում է, հայտարարությունն էլ իր տեղում է»։