Քիմիկների զորամասից խոշոր չափերով գույքի հափշտակություն է կատարվել. մեղադրանք է ներկայացվել 4 անձի. Հակակոռուպցիոն կոմիտե
Չորս օր առաջ ԱԱԾ-ն Էջմիածնի Քիմիկների զորամաս էր մտել, Հակակոռուպցիոն կոմիտեն այսօր արդեն որոշ մանրամասներ է ներկայացրել Factor TV-ի հարցմանն ի պատասխան։ Մասնավորապես, ըստ իրավապահ կառույցի, քննվող քրեական վարույթն առնչվում է զորամասից խոշոր չափերով գույքի հափշտակությանը.
«Քրեական վարույթի շրջանակում մեղադրանքներ են ներկայացվել չորս անձանց, այդ թվում՝ ՊՆ ծառայողների։ Մեղադրյալներից մեկի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել տնային կալանքը»։
Հիշեցնենք՝ հոկտեմբերի 31-ին ԱԱԾ-ն մտել էր Էջմիածնի քիմիկների զորամաս, Հակակոռուպցիոն կոմիտեից Factor TV-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնել էին, որ «առերևույթ հանցագործության դեպքի վերաբերյալ հաղորդումը ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունից ուղարկվել է Հակակոռուպցիոն կոմիտե, որտեղ հաղորդմանն օրենքով սահմանված կարգով ընթացք է տրվել»։