Հուլիսի 7-ին Ռիո դե Ժանեյրոյում կայացել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպումը Թուրքիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ՌԴ ԱԳՆ-ն։
«Տեղի է ունեցել մտքերի հանգամանալից փոխանակում ընթացիկ միջազգային իրավիճակի վերաբերյալ։ Հաստատվել է արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների հետագա համակարգման փոխադարձ տրամադրվածությունը՝ տարածաշրջանում լարվածության նվազեցմանն ու առկա հակամարտությունների քաղաքական կարգավորմանը նպաստելու նպատակով»,- ասված է հաղորդագրությունում։
Լավրովն ու Ֆիդանը քննարկել են երկկողմ օրակարգի առանցքային հարցեր, այդ թվում ՝ էներգետիկայի ոլորտում ռազմավարական նախագծերի իրականացման ընթացքը:
Մտքեր են փոխանակվել միջազգային և տարածաշրջանային մի շարք հրատապ խնդիրների շուրջ»,- ասված է ՌԴ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունում ։