ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույում անդրադարձավ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի որոշ մտքերի։
Ի պատասխան ԱԺ նախագահի այն խոսքի, թե շատ պաշտոնյաներ են նյարդայնանում, այդ թվում՝ նաև ԱՄՆ նախագահը, Մամիջանյանը նշեց. «Իհարկե, տարբեր երկրների տարբեր պաշտոնյաներ նյարդայնանում են, բայց ես չգիտեմ որևէ երկրի բարձրաստիճան պաշտոնյա, որը թքում է քաղաքացիների վրա այս կամ առիթով, այնպես որ, նյարդայնանալուն չափ ու սահման կա»։
Այնուհետև, նա ի գիտություն Ալեն Սիմոնյանի, թե ո՞ր եվրոպական կառույցն է Աշոտյանին համարել քաղբանտարկյալ՝ նշեց, որ Եվրոպայի ժողովրդավարական կուսակցությունը, որը մեծամասանություն է կազմում ԵԽ-ում, բանաձևով ճանաչել է, որ Արմեն Աշոտյանը քաղբանտարկյալ է, իր նկատմամբ իրականցվող գործողություներն ունեն քաղաքական պատճառ։
«Նույնը արել են նաև Կենտրոնամետ դեմոկրատների միությունը և մի շարք միջազգային ներկայացուցիչներ, անահատներ, կառույցներ։ Ես նպատակահարմար համարեցի գալ տեղում սուտը բացահայտելու»,-ասաց նա։