Վտանգավո՛ր է, ՀՀ-ն տեղի է տալիս Ադրբեջանի պահանջին՝ միջազգային դատական հայցերը հետ վերցնել․ Անդրանիկ Շիրինյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Freedom House միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպության հայաստանյան ներկայացուցիչ Անդրանիկ Շիրինյանը Factor TV-ի հետ զրույցում խոսել է Բավքում Լեռնային Ղարաբաղի նախկին ղեկավարության դեմ դատական պրոցեսի, դրա ընթացքում գերիների նկատմամբ խոշտանգումների և դատավարական ընթակարգերի խախտումների, միջազգային դատական հայցերից հրաժարվելու Ադրբեջանի պահանջի և ՀՀ իշխանության կողմից այդ քայլին գնալու դեպքում անվտանգային միջավայրի վրա հնարավոր ազդեցության և հարակից հարցերի մասին։ Անդրանիկ Շիրինյանը խոսել է նաև ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կառավարման շրջանում ժողովրդավարության պաշտպանությանը ԱՄՆ-ի աջակցության հնարավոր նվազման հետևանքների, ՀՀ-ի ժողովրդավարությանը սպառնացող վտանգների, այլ հարցերի մասին։