Դատարանը 1 ժամից կհրապարակի Ղարիբ Բաբայանի կալանքի հարցով որոշումը Դատարանը հեռացել է առանձին սենյակ՝ արցախցի 70-ամյա Ղարիբ Բաբայանի կալանքի միջնորդության վերաբերյալ որոշում կայացնելու, որը կհրապարակվի 1 ժամից: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեցին Բաբայանի փաստաբանները:
Նշենք, որ Ղարիբ Բաբայանին մեղադրանք է ներկայացվել Քրեական օրենսգրքի 329-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով՝ ատելություն, խտրականություն, անհանդուրժողականություն կամ թշնամանք հրահրելուն կամ քարոզելուն ուղղված հրապարակային խոսքը, ինչպես նաև այդ նպատակով նյութեր կամ առարկաներ տարածելը: Բաբայանի փաստաբաններից Աբգար Պողոսյանը լրագրողներին ասաց, որ միջնորդություն ներկայացրած Քննչական կոմիտեն դատական նիստի ընթացքում որևէ կերպ չի հստակեցրել, թե Բաբայանի հատկապես որ արտահայտություններն են դիտարկվել որպես վերը նշված հանցագործություն: