2025 թվականի համար հայտարարագրման ժամկետը մայիսից տեղափոխվում է նոյեմբերի 1-ը, այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Եթե մարդը պատշաճ կերպով դիմել է ID քարտ ստանալու համար, սակայն հերթերի պատճառով չի կարողացել ստանալ, այդ ժամկետը նրա համար կկասեցվի»,- նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։
Փաշինյանն ընդգծեց, որ որևէ պարագայում սոցիալապես խոցելի խավի համար կամ որևէ մեկի համար համընդհանուր հայտարարագրումը չի կարող լրացուցիչ հարկային կամ ֆինանսական բեռ ավելացնել:
Հիշեցնենք, որ  գրանցված աշխատողները մինչև մայիսի 1-ը պետք է 2024 թվականի եկամուտների մասին հայտարարագիր ներկայացնեին  ՊԵԿ, ընդ որում՝ դրա համար անհրաժեշտ է նույնականացման քարտի առկայություն։ Այնինչ Factor TV-ն երեկ արձանագրել էր, որ նույնականացման քարտ ստանալու համար անձնագրային բաժանմունքներում այց ամրագրել հնարավոր է լավագույն դեպքում 4 ամսից։