Բայրամովը հայտարարել է, թե ՀՀ-ում «ռևանշիստական ​​միտումներն ու ռազմականացման քաղաքականությունն» անհանգստացնում են Ադրբեջանին
Հայաստանում «ռևանշիստական» ​​միտումներն անհանգստության տեղիք են Ադրբեջանի համար։ Նման հայտարարություն է արել Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Վրաստանի իր պաշտոնակից Մակա Բոչորիշվիլիի հետ Բաքվում հրավիրած մամուլի ասուլիսում։
«Այսօրվա հանդիպմանը քննարկվել են նաև Հարավային Կովկասի անվտանգության միջավայրն ու հետհակամարտային Հայաստան-Ադրբեջան խնդիրը։ Վրաց-ադրբեջանական հարաբերությունները բնութագրող գործոններից մեկը մեր աջակցությունն է միմյանց տարածքային ամբողջականությանը։ Նույնը չենք կարող ասել Ադրբեջանի նկատմամբ Հայաստանի վերաբերմունքի մասին»,- ասել է Բայրամովը։
Ըստ Բայրամովի՝ չնայած Ադրբեջանն ու Հայաստանը խաղաղության պայմանագրում հասել են բարձր արդյունքների և առաջընթաց են գրանցել սահմանների սահմանազատման գործընթացում, «Հայաստանում ռևանշիստական ​​միտումների առկայությանը, այս պետության կողմից ռազմատենչ քաղաքականության իրականացումն ու Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային պահանջների պահպանունը Սահմանադրության մեջ մեզ մոտ լուրջ կասկածներ են առաջացնում»։