Պաշտոնական Բաքուն չի ընդունում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ տարածաշրջանում երկարատև կայունություն և խաղաղություն հաստատելուն ուղղված առաջարկները։ Այս մասին պարզ է դառնում է Ադրբեջանի ԱԳՆ արձաքանքից ուղղված ՀՀ վարչապետին։
«Այսպիսով, ի՞նչ է իրականում այդ ամենը նշանակում: Պարո՛ն վարչապետ, թող Ձեր գործերը խոսեն ավելի բարձր, քան խոսքերը: Հետաքրքիր է, որ ձեր «խաղաղասեր նարատիվը» խուսափում է տարածաշրջանում տևական խաղաղության և կայունության հաստատման ամենակարևոր հենասյունից՝ պետությունների տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության հարգանքից։ Եթե ​​Հայաստանն իսկապես շահագրգռված է իր հարևանների հետ խաղաղության հաստատմամբ, ինչո՞ւ եք ամեն կերպ հրաժարվում ձեր Սահմանադրության և ազգային օրենսդրությունում ձեր կոչած «Արևմտյան Հայաստան» և «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն» տարածքների նկատմամբ պահանջներից հրաժարվելու գործընթաց սկսելուց։ Կներեք, բայց Ձեր փաստարկը չի կարող համարվել որպես Հայաստանի «բարի մտադրությունների» հաստատում»,- X-ում գրել է Ադրբեջանի ԱԳՆ խոսնակ Այխան Հաջիզադեն։