Թբիլիսիում բողոքի ակցիաների 3 մասնակից է կալանավորվել՝ ոստիկանների վրա հարձակվելու և առարկաներ հրկիզելու մեղադրանքով։ Վրաստանի ՆԳՆ-ն նշել է՝ երկրի Քրեական օրենսգիրքը նման հանցանքներ կատարելու համար մինչև 7 տարվա ազատազրկում է նախատեսում, փոխանցում է վրացական Առաջին ալիքը։
Հաղորդվում է, որ կան նաև վարչական ձերբակալվածեր։ Մասնավորապես, ցույցերի ընթացքում, ընդհանուր առմամբ,  ձերբակալվել է 224 մարդ։
«Մենք ցանկանում ենք հանրությանը տեղեկատվություն տրամադրել դեկտեմբերի 1-2-ը Ռուսթավելի պողոտայում Վրաստանի խորհրդարանի շենքի մոտ տեղի ունեցած իրադարձությունների մասին։ Ցուցարարների կողմից իրականացված ապօրինի ու բռնի գործողությունների արդյունքում երեկ գիշեր վիրավորվել են Վրաստանի ՆԳՆ 21 աշխատակիցներ։ Նրանք լուրջ վնասվածքներ են ստացել գլխի, դեմքի և իրանի հատվածում»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
Նշվում է, որ վերջին բողոքի ակցիաների ժամանակ վիրավորվել են նախարարության 113 աշխատակիցներ, որոնցից 4-ը դեռ շարունակում են մնալ բուժհաստատություններում։