«Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի ու Ռոբերտ Քոչարյանի կողմից առաջնորդվող շարժման մասնակիցների կողմից տեղի է ունեցել հարձակում ոստիկանների վրա, այս մասին խորհրդարանում՝ 2023 թվականի պոտբյուջեի կատարման հաշվետվության քննարկման ժամանակ»-, ԱԺ-ում այսօր հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Ըստ վարչապետի՝ ոստիկանության հակազդեցությունը եղել է «իրավաչափ ու պրոֆեսիոնալ»։
Փաշինյանի խոսքով՝ ցուցարարները փորձել են բռնությամբ ճեղքել ոստիկանության շղթան, որ հարձակում գործեն ԱԺ-ի վրա։
«Ոստիկանությունը պաշտպանել է ՀՀ օրենսդիր ինստիտուտը, ոստիկանությունը պաշտպանել է ՀՀ պետականությունը»,- նշեց գործադիրի ղեկավարը։
Վարչապետը հայտարարեց՝ «եպիսկոպոսի կոչում ունեցող մեկը հարձակումից որոշ ժամանակ առաջ դիմելով ոստիկաններին ասել է՝ տղանե՛ր, հանեք ձեր սաղավարտները, որովհետև ձեզ ոչինչ չի սպառնում»:
«Որոշ ժամանակ անց այդ տղաների ուղղությամբ քարանետում է կազմակերպել այդ նույն մարդը: Սա այն ամենն է, ինչ պետք է իմանալ Հայ Առաքելական եկեղեցու երկու բարձրաստիճան պաշտոնյաների բարոյական նկարագրի մասին»,- արձանագրեց Փաշինյանը։