Այն, որ պատերազմից հետո Փաշինյանին չհեռացրեցին, հազվագյուտ դեպք է, երբ ժողովրդավարությունն աշխատում է․ Յուլիա Լատինինա․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ռուսաստանը կարողացավ երկու տարում իր ներքին գործընթացները վերադասավորել՝ ապահովելու անհրաժեշտ ամեն ինչ, որպեսզի շարունակի պատերազմն Ուկրաինայում։ Արևմտյան երկրներն Ուկրաինային այնքան զենք չեն տա, որպեսզի Կիևը հաղթի այս պատերազմում, դիկտատորական ռեժիմները միշտ էլ ավելի արագ են վերակազմակերպվում կրիտիկական պահերին և ավելի արագ են հասնում առաջադրված նպատակներին, քան ժողովրդավարական հասարակությունը, կարծում է լրագրող, քաղաքագետ Յուլիա Լատինինան։
Ըստ նրա՝ Ուկրաինայի ղեկավարությունը դարձել է իր խաղաղության պայմանների գերին, որոնց մասին հայտարարել է, բայց դրանք անհասանելի են։ Ռուսական բանակը ներկայում ոչնչացնում է ուկրաինական ստորաբաժանումները, կարծում է Լատինինան։
Factor TV-ի հետ զրույցում նա նշում է, որ Ռուսաստանը չկատարեց իր դաշնակցային պարտավորությունները և ամենացինիկ կերպով դավաճանեց Հայաստանին։ Ըստ նրա՝ Հայաստանը շատ դժվար իրավիճակում է նոր դաշնակիցների որոնումներում, քանի որ ո՛չ Եվրոպան, ո՛չ Միացյալ Նահանգներն այդքան մոտ չեն՝ ի տարբերություն Ռուսաստանի, և դրանում որոշակի դժվարություններ կան, որոնք դյուրին չի լինի հաղթահարել։