Գեղարքունիքի մարզում մեկնարկած «Թատերական երկամսյակ» ծրագիրը շարունակվում է: Ծրագրի ընթացքում Գավառի Լևոն Քալանթարի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում հանդես են եկել ԿԳՄՍ նախարարության ենթակայությամբ գործող տարբեր թատերահամերգային կազմակերպություններ. տեղեկացնում են ՀՀ ԿԳՄՍՆ-ից։
Թատերական երկամսյակը, մասնավորապես, նշանավորվել է փոքրիկ հանդիսատեսի համար: Արտաշատի Ամո Խարազյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնը Լևոն Քալանթարի անվան թատրոնի բեմում հանդես է եկել «Բարեկենդանը» մանկական ներկայացմամբ: Փոքրիկ հանդիսատեսը դիտել է նաև Երևանի խամաճիկների պետական թատրոնի «Սպիտակաձյունիկը» գունեղ և տպավորիչ հեքիաթ-ներկայացումը: Ազգային տիկնիկային թատրոնն էլ ներկայացել է Հովհաննես Թումանյանի «Անխելք մարդը» բեմադրությամբ:
«Թատերական երկամսյակի» շրջանակում հերթական ներկայացումը նվիրված էր ապրիլի 7-ին՝ Մայրության և գեղեցկության տոնին: Լևոն Քալանթարի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի բեմում էին Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի դերասանները: Հանդիսատեսը դիտել է Նոդար Դումբաձեի «Կուկարաչա» դրաման՝ 1 գործողությամբ:
Գավառի թատրոնում երկամսյակը հընթացս կնշանավորվի նաև այլ թատրոնների ներկայացումներով: