ՌԴ մի շարք գործիչներ իրենց հայտարարություններով վնասում են հայ-ռուսական հարաբերությունները․Արթուր Հովհաննիսյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ադրբեջանը ուժի ցուցադրություն է անում՝ փորձելով բանակցային գործընթացում դիվիդենտներ շահել, բայց չի հաջողվելու, այս մասին Factor TV -ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանն՝ անդրադառնալով  Հայաստան-ԱՄՆ-ԵՄ հանդիպումից հետո ադրբեջանական կողմից Հայաստանի սահմանների ուղղությամբ արձակած կրակոցներին։ Հովհաննիսյանը Բրյուսելյան հանդիպումից հետո Բաքվի և Մոսկվայի հայտարարություններից հետո տպավորություն է ստացել, որ Ադրբեջանի և Ռուսաստանի որոշ շրջանակներ սինխորն են աշխատում։
Արթուր Հովհաննիսյանի խոսքով՝ Հայաստան-ԱՄՆ-ԵՄ հանդիպման նպատակը մեր երկրի շահն է, և որևէ երրորդ երկիր չի կարող որոշել՝ թե որն է ՀՀ-ի պետական շահին համարժեք գործողություն, ոը՝ ոչ։
«Ինչ վերաբերվում է նրան, որ Հայաստանին փորձում են գործիք սարքել, այս տեսակ անընդունելի հայտարարություններ են հնչում ռուսական կողմից, ինչ-որ արյուն, ինչ-որ նման մտքեր են հնչում․ նախ հորդորում եմ զուսպ լինել, հավասարակշված լինել և ավելորդ հայտարարություններ չանել, որոնք վնասում են հայ-ռուսական հարբերություններին։ Ռուսաստանում գործող մի շարք քաղաքական գործիչներ իրենց հայտարարություններով վնասում են հայ- ռուսական հարաբերությունները»,- նկատեց նա։