Իսրայելի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայության ղեկավար Դանիել Հագարին հայտարարել է, որ Իսրայելի պաշտպանության ուժերն ամբողջությամբ շրջափակել են Գազա քաղաքը, գրում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը։
«Իսրայելական ուժերը հասել են առափնյա գիծ՝ փաստացիորեն բաժանելով գոտին Հյուսիսային Գազայի և Հարավային Գազայի», – ասել է նա:
Ընդ որում, նա ընդգծել է, որ Իսրայելը նախկինի պես  միջանցք է թողնում Գազայի հատվածի և Գազայի հյուսիսի բնակիչների համար, որպեսզի նրանք կարողանան դուրս գալ ռազմական գործողությունների գոտուց և գնալ հարավ։
«Իսրայելը կշարունակի ինտենսիվ հարձակումները և կշարունակի ակտիվացնել ցամաքային օպերացիան Գազայի հատվածի հյուսիսում և Գազա քաղաքում», – հավելել է Հագարին:
Ճշգրիտ ամսաթիվ չկա, թե կոնկրետ երբ են Իսրայելի պաշտպանության բանակի զորքերը մտադիր մտնել քաղաք, սակայն սպասվում է, որ գործողությունը կսկսվի 48 ժամվա ընթացքում: