Ինչո՞ւ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը չկարողացավ 50+ 1 քվե ստանալ և իշխանություն ձևավորել, արդյո՞ք անակնկալ էր պարտությունը․ անդրադառնալով Factor TV- ի այս և այլ հարցերի՝ երեկ կայացած Երևանի ավագանու ընտրությունների վերաբերյալ՝ Երևանի փոխքաղաքապետ, արդարադատության նախկին փոխնախարար Սուրեն Գրիգորյանը նշեց․ «Ժամանակը կգա, հայտարարությամբ հանդես կգանք․․․ Հրատապությունը ո՞րն է, որ այս պահին դիրքորոշում հայտնեմ»։
Անդրադառնալով այն հարցին, թե այսօր ինչու տեղի չունեցավ Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական նիստ, Գրիգորյանը նշեց․ «Գրավոր հարցում արեք, կպատասխանենք»։
Մտահոգի՞չ է արդյոք այն հանգամանքըը, որ ՔՊ-ն միանձմնյա չկարողացավ բավարար ձայներ ստանալ․ այս հարցին ի պատասխան՝ Գրիգորյանը նշեց․ «Մեր սպասումը մեծամասնություն ձևավորելն էր, բայց ժողովրդավարական ընտրություններ են տեղի ունեցել, արդյունքները կամփոփվեն, մենք էլ մեր քաղաքական դիրքորոշումը կհայտնենք»։