ՀՖՖ-ն ներկայացրել է Հայաստանի հավաքականի մեկնարկային կազմը Թուրքիայի դեմ խաղում։
Возможно, это изображение 5 человек, люди играют в футбол, люди играют в футбол и текст «IDBank STARTING XI 1. CANCAREVIC 3. HAROYAN (C) 5. MKRTCHYAN IพU SPERTSYAN ZELARAYAN 17. RANOS 18 ARUTYUNYAN 20 DASHYAN 21. TIKNIZYAN 23 BICHAKHCHYAN 2C 12.BUCHNEV 16.BEGLARYAN, 2.CALISIR, 4.VOSKANYAN, 7.HARUTYUNYAN, 9.SEROBYAN, 11.PILOYAN, 13.HOVHANNISYAN 14.BALEKIAN, 15.MARGARYAN, 19.ANGULO, 22.ADAMYAN HEAD COACH OLEKSANDR PETRAKOV ARARÁT macron TATEOSSIAN RARE team TELECOM ARMENIA»
Հիշեցնենք, որ Թուրքիա-Հայաստան հանդիպումը կկայանա այսօր՝ Երևանի ժամանակով ժամը 22։45-ին։
Թիմերի առաջին հանդիպումը Երևանում ավարտվել էր Թուրքիայի ընտրանու հաղթանակով 1-2 հաշվով։
Թուրքիայի հավաքականը D խմբի առաջատարն է՝ 4 խաղ, 9 միավոր։ Հայաստանի ընտրանին մեկ խաղ պակաս է անցկացրել և 6 միավորով երկրորդն է։ Խորվաթիայի հավաքականը, որը խմբի ֆավորիտն է համարվում, 2 խաղ է անցկացրել և ունի 4 միավոր։  Ուելսի ընտրանին նույնպես 4 միավոր ունի, սակայն 4 խաղի արդյունքում։ Լատվիայի հավաքականը պարտվել է բոլոր 3 խաղերում և վերջին տեղում է։