Ընթանում է ՀՀ հակակոռուպցիոն ռազմավարության և դրանից բխող 2023-2026 թթ․ գործողությունների ծրագրի նախագծի հանրային քննարկումը։
Բազմաթիվ առաջարկներ, որոնք ներկայացվել են քաղհասարակության կողմից, տեղ են գտել այս նախագծում։ Քննարկման ժամանակ այս մասին ընդգծեց ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմենուհի Հարությունյանը։
Նրա խոսքով՝ որոշ ՀԿ-ներ, այդ թվում՝ «Տնտեսական իրավունքի կենտրոն» ՀԿ-ն հրավիրվել է, սակայն չի մասնակցել նախագծի հանրային քննարկմանը։
«Հենց նոր մեր վարչության պետը հավաստիացրեց, որ հրավեր ուղարկվել է, և դուք չեք մասնակցել։ Չի կարող պատահել այնպիսի մի դեպք, որ ոլորտում կարևոր նշանակություն ունեցող կազմակերպություն չհրավիրվի, անկախ ոլորտում իրենց գործունեության ակտիվությունից, մեծ կամ փոքր լինելուց, քաղհասարակության բոլոր անդամները մեզ համար հավասար են»։
Հակադարձելով արդարադատության նախարարութան ներկայացուցչին՝ «Տնտեսական իրավունքի կենտրոն» ՀԿ ղեկավար Մովսես Արիստակեսյանը նշեց․ «Դուք ստո՛ւմ եք, ես հրավեր չեմ ստացել»։