Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Բեռլինում հանդիպել է Սաքսոնիա-Անհալթ երկրամասի Լանդթագի նախագահ Գունար Շելենբերգերի հետ:
Նախագահի աշխատակազմից տեղեկացնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում փոխգործակցության հնարավորություններն ու առկա ներուժը՝ մասնավորապես գյուղատնտեսության, առևտրի, մշակույթի ոլորտներում:
Լանդթագի նախագահը շեշտել է, որ ներկայումս էլ իրականացվում են մի շարք համատեղ գյուղատնտեսական ծրագրեր՝ մասնավորապես Արմավիրի մարզում և այդ ծրագրերն ընդլայնվելու միտում ունեն:
Հանրապետության նախագահը կարևորել է նմանօրինակ նախաձեռնությունները, որոնք նպաստում են երկրի տնտեսական ոլորտի տարբեր ճյուղերի ապակենտրոնացված զարգացմանը և պատրաստակամություն հայտնել հնարավորինս աջակցել դրանց իրականցմանը:
Զրույցի ընթացքում երկուստեք շեշտվել է մշակույթի, կրթության, գյուղատնտեսության և այլ ոլորտներում առկա մեծ փոխգործակցային ներուժի իրականացման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել արդյունավետ աշխատանքային շփումները: