ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը ԱԳՆ Twitter-ի էջում շնորհավորել ու բարեմաղթանքներ է հղել Նորին Մեծություն Մեծ Բրիտանիայի Թագավորին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
«Մենք աշխատում ենք Հայաստանի ու Միացյալ Թագավորության միջև համագործակցությունն ամրապնդելու ուղղությամբ, որը հիմնված է ռազմավարական երկխոսության և ժողովրդավարության, օրենքի գերակայության և մարդու իրավունքների ընդհանուր արժեքների վրա»,- գրել է արտգործնախարար Միրզոյանը։
ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջոն Գալագերը Twitter-ի իր էջում շնորհակալություն է հայտնել արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանին և ՀՀ ԱԳՆ-ին ջերմ ուղերձի համար։
«Լիովին համամիտ եմ ամուր համագործակցության կարևորությանը՝ մեր ընդհանուր նպատակների և արժեքների առաջմղման համար: Մենք հանձնառու ենք աջակցելու Հայաստանի ժողովրդավարությանը, անվտանգությանը և կայուն զարգացմանը»,- արձագանքել է դեպան Գալագերը։