Այսօր վաղ առավոտից Սոքթի ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքից հետո այժմ հանգիստ իրավիճակ է, Factor.am-ի հետ զրույցում ասաց բնակիչներից մեկը։ «Մարդիկ իրենց տներում են, զբաղված են իրենց գործերով , որևէ իրարանցում չկա, այդ ամբողջ իրարանցումը եղել է հանքում դիրքերի համար»,- մանրամասնեց մեր զրուցակիցը։
Պաշտպանության նախարարությունը ևս հայտնում է, որ ժամը 15:00-16:00-ն ընկած ժամանակահատվածում հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել, իսկ իրադրությունն առաջնագծում հարաբերականորեն կայուն է:
Հիշեցնենք՝ հակառակորդը առավոտյան ժամը 06։00 -ի սահմաններւոմ ականանետներից և հրետանային միջոցներից թիրախավորել էր Սոթքի ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերը։ ՀՀ ԶՈՒ-ն պատասխան գործողություններ էր ձեռնարկել։ Հայկական կողմն ունի 4 վիրավոր, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում, Ադրբեջանի ՊՆ-ն հայտնել է մեկական զոհի և վիրավորի մասին։