Ինչու է լռում Մարտուն Գրիգորյանը․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Այսօր հերթական աղմկոտ միջադեպը տեղի ունեցավ ԱԺ-ում։  Իշխանական խմբակցության նախկին, այժմ ընդդիմադիր  պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը խորհրդարանում իր ելույթի ժամանակ հայտարարեց, որ քաղաքական ակցիա է անում և չի իջնելու ամբիոնից։ «Չեմ իջնելու ամբիոնից, թույլ չեմ տալու, որ երկրի թիվ մեկ ամբիոնից կրկին ստեր հնչեցնեք, կասկածի տակ դնեք Արցախի հայկական լինելը և հայ ժողովրդի պատմությունը», մասնավորապես,  ասաց Թովմասյանը։ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրահանգով նիստն ընդմիջվեց, և անվտանգության ծառայողները ուժով դահլիճից դուրս բերեցին Թագուհի Թովմասյանին և նրան աջակցող ընդդիմադիր պատգամավորներին։
Հիշեցնենք՝ դեռևս 2018-ին երբ այսօրվա իշխանությունն ընդդիմություն էր, ԱԺ ամբիոնից քաղաքական ակցիա իրականացնելու մասին հայտարարել էր այդ ժամանակ ընդդիմադիր պատգամավոր, այժմ ԱԳ նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Արարատ Միրզոյանը։ Նա ամբիոնից կոչ էր արել «իրենց միանալ Ազատության հրապարակում և վառել ազատության ջահը»։ Միրզոյանն այս խոսքերից հետո գրպանից հանել էր ծխագլանակն ու վառել այն ամբիոնի մոտ, նրան դահլիճից միացել էր Լենա Նազարյանը, և ընդդիմադիր պատգամավորները անարգել հեռացել էին դահլիճից։