Գերբեռնված մեքենաները շրջանցող ճանապարհով են անցնում, չեն կշռվում․ Ալեքսանյանն առաջարկում է հսկիչների վրա տեսախցիկներ տեղադրել․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
««Հրդեհային անվտանգության մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին», ««Տեխնիկական անվտանգության ապահովման պետական կարգավորման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և ««Դատական ակտերի հարկադիր կատարման մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթն ԱԺ-ում ներկայացրեց վարչապետի աշխատակազմի տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի ղեկավարի պարտականությունները կատարող Արմեն Դանիելյանը։
Առաջարկվում է սահմանել և հստակեցնել տեսչական մարմնի կողմից կայացվող որոշակի գործողություններ կատարելուն պարտադրող կամ որոշակի գործողություններից ձեռնպահ մնալուն հարկադրող վարչական ակտերի բովանդակությանը ներկայացվող պարտադիր պայմանները:
Քաղաքացիական պայմանագիր խմբակցության պատգամավոր Վահանգն Ալեքսանյանը նշեց, որ գերբեռնված մեքենաները շրջանցող ճանապարհով են անցնում, չեն կշռվում, շրջանցում են կշեռքը։
Պատգամավորն առաջարկեց հսկիչների վրա տեսախցիկներ տեղադրել։
Դանիելյանն արձագանքեց՝ նշելով, որ խնդիրը Կառավարության համար առաջնահերթություն է։ Նա նկատեց, որ այդպիսի դեպքերում տուգանքի չափն ավելացվել է։
«Ինչ վերաբերում է կոռուպցիոն ռիսկերին, նման մտավախություն կա, խնդիրը լուծելու համար հայտարարվել է մրցույթ կշռման թվայնացման համակարգ ներդնելու համար»,- ասաց Դանելյանը։