Հայաստանի սահմանը հատած ադրբեջանցի զինվորը դեռ չի գտնվել։ Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը Factor.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ նորության դեպքում պաշտոնական հաղորդագրություն կտարածեն։
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 10-ին՝ ժամը 01։00-ից 02։00-ի սահմանում, Հայաստանի տարածքում ադրբեջանցի զինծառայող էր հայտնաբերվել և ձերբակալվել։ Ձերբակալվածը հայտնել էր, որ իր հետ եղել է ևս մի զինվոր։ ՊՆ-ն տեղեկացրել էր, որ որոնողական աշխատանքներ են ընթանում՝ առանց այլ մանրամասներ հայտնելու։
Սոցցանցերի ադրբեջանական տիրույթում տեղեկություններ են հայտնում Նախիջևանից անհետացած ու ՀՀ տարածքում հայտնված ադրբեջանցի զինծառայողների մասին։ Meydan TV-ի լրագրող Հաբիբ Մյունթեզիրը սոցիալական ցանցերի իր էջերում գրել էր, որ ադրբեջանցի զինծառայողները «իրականում կորած են արդեն 5 օր»։ Նա հրապարակել էր նաև զինծառայողների ինքնությունը՝ Բաքվի Սուրախանի շրջանի բնակիչ Աքշին Քաբիլ օղլու Բաբիրով և Լենքորանի բնակիչ Հուսեյն Ահլիման օղլու Ախունդով։