• Ֆրանսիայի նպատակն է գործել՝ ի նպաստ Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատման գործընթացի, միջազգային հանրությանը միավորել՝ ի շահ խաղաղ կարգավորման, որը պետք է ներառի Հայաստանի տարածքային ամբողջականության նկատմամբ հարգանքը, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության իրավունքների և անվտանգության պահպանումը: Այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահ Յաել Բրոն-Պիվեն։
• Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանի առաջարկությամբ և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի համաձայնությամբ՝ Սերգեյ Ատոմյանը նշանակվել է Քրեակատարողական ծառայության ղեկավար։ Հիշեցնենք, որ մինչ ծառայություն տեղափոխվելը Ատոմյանը Իմ քայլը խմբակցության պատգամավոր էր։
• Ազգային ժողովում այսօր քննարկման է ներկայացրել պետական գաղտնիքի մասին օրենքի լրացուցմը՝ կից փաթեթով։ Ընդդիմադիր Հայաստան խմբակցությունից Արծվիկ Մինասյանը հայտարարել է, որ կարգավորումների անորոշության պայմաններում անհնար է պատկերացնել՝ որո՞նք են այդ տեղեկությունների ծավալը, ուղղվածությունը, որոնք կարող են գնահատվել որպես պետական գաղտնիք: