Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունվարի 11-ի նիստում դրական եզրակացություն է տվել Կառավարության հեղինակած նախաձեռնությանը․ րծադիրը փոփոխություն ևլրացում է առաջարկում «Բազմաբնակարան շենքի կառավարման մասին» օրենքում:
Նպատակը բազմաբնակարան շենքի կառավարումն օրենսդրությամբ մասնագիտացված գործունեության տեսակ դիտարկելն է: Հարցը հանձնաժողովի նիստում ներկայացրել է Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Արմեն Ղուլարյանը: Նրա խոսքով՝առաջինից երկրորդ ընթերցում Ազգային ժողովի աշխատակազմի փորձագիտական և վերլուծական վարչությունը ներկայացրել է առաջարկներ, որոնց հիման վրա նախաձեռնությունը լրամշակվել է: Նշվել է, որ օրենքն ուժի մեջ կմտնի 2025 թ.:
Պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանն ընդգծեց, որ կադրային հարցն էական է․ «Դպրոց չավարտած մեկը կարող է համատիրություն ղեկավարել և ֆինանսական չարաշահումների գնալ․ բազմաթիվ են դեպքերը։ Այդ առումով դասեր քաղելով՝ կարևորում եմ այս օրենքի հրատակ կարգով ընդունումը»։