• Հունաստանի ԱԳՆ-ն հայտնում է,որ նախարար Նիկո Դենդիաստ վաղը ժամանելու է Երևան և հանդիպելու է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Հանդիպումներում քննարկվելու են Կովկասում և Արևելյան Միջերկրականում առկա զարգացումները, եռակողմ համագործակցության սխեմաների շրջանակներում երկու երկրների համագործակցությունը, ինչպես նաև՝ ԵՄ-Հայաստան հարաբերությունները։
• Մի շարք քաղաքական և հասարակական ուժերի ներկայացուցիչներ Հայաստանի անդամակցությունը ՀԱՊԿ-ում դադարեցնելու պահանջով հավաք են կազմակերպել ԱԳՆ շենքի դիմաց։ Ելույթի ունեցողների թվում են եղել Արման Բաբաջանյանը, Հովսեփ Խուրշուդյանը, Տիգրան Խզմալյանը և այլն։
• Ռուսաստանի ԱԴԾ-ն զրահափոխադրիչներ է ուղարկել Հյուսիսային Օսիայի Վերին Լարսի՝ Վրաստանի հետ սահմանային անցակետ։ Ռուսական սահմանապահ վարչությունից հայտնել են, որ դա ռեզերվային քայլ է անկանխատեսելի դեպքերի համար, եթե պահեստազորայինները ցանկանան ճեղքել անցակետը և առանց սահմանային որևէ ձևակերպում իրականացնելու հեռանալ երկրից։