• Երեկոյան ադրբեջանական կողմը Հայաստանին է վերադարձրել հինգ հայ ռազմագերիների: Նրանց անուններն են Աղրամանյան Մարտին, Գևորգյան Աշոտ, Գրիգորյան Ֆելիքս, Մանուկյան Վարազդատ, Հովսեփյան Էդիկ:
• ԱԱԾ-ն հայտնել է, որ ավարտվել է պետական դավաճանության հատկանիշներով հարուցված քրեական վարույթներից մեկի նախաքննությունը։ Ընդհանուր առմամբ՝ 2022 թվականի ընթացքում պետական դավաճանություն կատարելու դեպքերով հարուցված քրեական վարույթներով ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտի քննիչների կողմից մեղադրական եզրակացությամբ դատարան են հանձնվել ընդհանուր թվով 8 քրեական վարույթներ 15 անձանց վերաբերյալ։
• ՊՆ Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 8-ին Պենտագոնում հանդիպել է ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի քաղաքականության հարցերով տեղակալ Քոլին Քահլի հետ, պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել խաղաղապահ առաքելության, ռազմական կրթության, ռազմական բժշկության և մյուս ոլորտներում փոխգործակցության խորացման ուղղությամբ։
• Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ 2-րդ թագուհու մահվանից հետո բրիտանական թագը անմիջապես և առանց արարողության փոխանցվել է նրա ժառանգին՝ Ուելսի նախկին արքայազն Չարլզին։ Նոր թագավորը կկրի Չարլզ III անունը։