«Մեր գործատուներից էական դժգոհություններ չենք լսել՝ կապված համաժողովրդական շարժման հետ»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Գործատուների միության նախագահ Գագիկ Մակարյանը:
Ըստ Գագիկ Մակարյանի՝ չնայած տարբեր կառավարությունների ջանքերին, բիզնեսը Հայաստանում կաշկանդված էր և կախվածություն ուներ տարբեր հանգամանքներից: «Օրինակ՝ հանգամանքների մի մասը պայմանավորված էր նրանով, որ թաքնված մոնոպոլիաների ինստիտուտով, որը նախորդ կառավարությունները չկարողացան փոխել: Դեռևս պետական գնումներում և ներմուծման տարբեր գործընթացներում ներքին կանոնակարգերով, այնուամենայնիվ, որոնք ունեցել են այդ հնարավորությունն ու գերակայությունը, շարունակում են պահպանել»,- շեշտեց Գագիկ Մակարյանը:
Որպես խնդիր՝ Գործատուների միության նախագահը նշում է նաև պետական պաշտոնյաների և բիզնեսի սերտաճումը, որն, ըստ նրա, վերջին կառավարությունը չհասցրեց փոխել: