ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողով քննարկվում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանի նախաձեռնությունը, որով առաջարկվում է ընդլայնել դրոշի գործածության տիրույթները:
Նշենք, որ «ՀՀ դրոշի մասին» օրենքում և «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ» ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագծով առաջարկվում է կրթական, գիտական մարզական և մշակութային, մարզական բոլոր կազմակերպությունների, ինչպես նաև պետության կողմից հիմնադրված բոլոր իրավաբանական անձանց համար սահմանել պետական դրոշի գործածման պարտականություն, պետական խորհրդանիշների հետ ուղղակիորեն աղերսվող երեք տոների՝ Սահմանադրության օրվա, Հանրապետության և Անկախության տոների ժամանակ հանրային օգտագործման վայրերին հարող շենքների վրա պետական դրոշի գործածման կարգը:
«Համաձայն չեմ, որ ՀՀ դրոշը պետք է գործածվի միայն պետական հաստատություններում»,- նշեց Աղվան Վարդանյանը՝ հավելելով, որ մասնավոր հաստատություններում ևս կարող է գործածվել: