Բարեփոխվում են երեխա ունեցող ընտանիքների բնակարանային ապահովության աջակցության ծրագրերը: Այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսում նշեց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության կառուցվածքային ստորաբաժանումների առանձին գործառույթներ համակարգող խորհրդական Գայանե Ղարագյոզյանը:
«Սահմանվել է անցումային դրույթ, որով կարգավորվում են այն դեպքերը, երբ կանխավճարի ապահովագրության ծրագրում ընդգրկվելու համար շահառուների վերաբերյալ անհրաժեշտ տեղեկությունները բանկերից ստացել ենք սահմանված ժամկետներից ուշ:
Ունեցել ենք դեպքեր, երբ բանկերը և վարկային կազմակերպությունները նախարարության հետ արդեն իսկ կնքել էին պայմանագիր, սակայն իրենց ներքին ընթացակարգերի մշակման պատճառով ուշ են սկսել ներկայացնել շահառուների վերաբերյալ դիմումները: Արդյունքում եղել են շահառուներ, ովքեր դուրս են մնացել կանխավճարի ապահովագրման ծրագրից: Սահմանվել է բացառություն՝ այդ շահառուներին թույլ տալ ընդգրկվել կանխավճարի ապահովագրության ծրագրում՝ հաջորդ տարիների վճարումներն իրականացնելու համար»,- նշեց Ղարագյոզանը: