ԱԺ-ն քննարկվում է ԿԸՀ-ի գործունեության մասին հաղորդումը: ԿԸՀ գործունեության տարեկան հաղորդման ներկայացման ժամանակ այսօր ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն անդրադարձավ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանի ելույթին, որտեղ նա կարծիք էր հայտնել էր, որ 2021թ․ արտահերթ ընտրություններում գրանցվել են ընտրախախտումներ։
Ալեն Սիմոնյանն ընդգծեց, որ կարևոր քաղաքական հայտարարություն է անում՝ 1996թ․-ից մինչև 2018թ․ բոլոր ընտրությունները եղել են կեղծված, և, թերևս, բացառություն է 1999թ. Վազգեն Սարգսյանի և Կարեն Դեմիրճյանի «Միասնություն» դաշինքի օրինակը, որն նկատմամբ հանրությունն իսկապես մեծ համակրանք ուներ»:
«Մի պատմություն կա, իրավանները, փաստաբանները, դուք՝ պարոն Վարդևանյան, կարծում եմ՝ կսիրեք այս պատմությունը։ Երբ Պիղատոսը հայտնվում է դժոխքում, իր պատիժն այն է, որ անընդհատ լվանում է ձեռքերը, և անընդհատ ձեռքերից արյուն է թափվում․․․ չի լինելու լվանալ ձեռքերի վրայի արյունը, ոչ մի լավ փաստաբան չի կարող լվանալ, ոչ էլ կեղծված ընտրությունները, դա ֆիքսվել է պատմության մեջ»։