ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցող դաշինքի օգտին քվեներ ապահովելու նպատակով ընտրակաշառք բաժանելու համար 9 մլն դրամ փոխանցելու պահին 2 անձ բռնվել է: Այս մասին հայտնել է գլխավոր դատախազությունը։ Ձերբակալվածնյերի թվում է Արմավիր քաղաքի նախկին քաղաքապետ Ռ․ Խ․-ն։
ՄԻՊ աշխատակազմն ահազանգել է, որ նախընտրական քարոզարշավում բովանդակային հարցերի փոխարեն գերակայում են տարբեր քաղաքական ուժերի և առանձին գործիչների, այդ թվում՝ պաշտոնյաների փոխադարձ մեղադրանքները, իրար ուղղված հայհոյանքն ու վիրավորանքը՝ զուգակցված բռնության հետ ասոցացվող հռետորաբանությամբ:
ՔՊԿ քարոզարշավի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը անդրադարձել է անկլավների թեմային և ասել է, որ այդ հարցը բանակցությունների սեղանին դրվել է 1998-1999 թվականներին։ Ըստ Փաշինյանի՝ դրա շուրջ կա միջազգային պրակտիկա, որի համաձայն՝ անկլավները փոխանակվում են անկլավների հետ։ Այսինքն ինչը հայկական վերահսկողության տակ է, մնում է հայկական, և հակառակը։