Հանրությունն ո՞ւմ է վստահության ավելի մեծ քվե տալու. Նիկոլ Փաշինյանը խոսում է լիարժեք իշխանություն ունենալու համար 60 տոկոս ձայն ստանալու մասին, Ռոբերտ Քոչարյանը վստահեցնում է, որ «կրելու են», և իշխանության ներկայացուցիչներն ուր էլ փախչեն, մեկ է՝ հետ են բերելու: Լրագրողներ հետ զրույցում անդրադառնալով այս դիտարկմանը՝ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը նշեց. «Քոչարյանն իրեն պահում է էժանագին սպորտսմենի նման, փորձում է դիմացինի վրա հոգեբանական ազդեցություն ունենալ և նաև շրջապատի վրա ազդեցություն ունենալ:
Ովքեր Քոչարյանին և նրա թիմին կընտրեն գաղափարական հենքի վրա, ես խոնարհվում եմ նրանց առաջ, նրանք ովքեր «կզած» վիճակում են եղել և մինչև հիմա այդ վիճակում են, այդ մարդիկ թող իրենց հաշիվ տան՝ իրական դավաճաններն իրե՞նք են, թե՞ մենք, որ չենք փախչում պատասխանատվությունից, չենք հերքում մեր սխալները և պատրաստ ենք ներկայանալ ժողովրդի դատին:
Այդ էժանագին պրյոմները ոչ մի արդյունք չեն տալու: Փառք Աստծո, Քոչարյանը չի հասել նրան, որ այդքան մարդու «կզացնի», որ ձայն հավաքի, բայց, ցավոք սրտի, կարող է 7 տոկոսի շեմը հաղթահարել… Հասարակության մեջ կան մարդիկ, որոնք սովոր են «տեր» ունենալուն, նրանք կընտրեն Քոչարյանին, որովհետև նրան համարում են իրենց «տերը», և իրենք կլինեն ստրուկի կարգավիճակում՝ փորները կուշտ՝ լափները տեղը, լակները տեղը, կապրեն»: