Շիրինյանի ղեկավարած «Քրիստոնեա-Ժողովրդավարական» կուսակցությունը հետ վերցրեց առաջադրման դիմումը, ընտրություններին կմասնակցի Բաբաջանյանի հետ դաշինքով. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Հունիսի 20-ի ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու նպատակով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով գրանցման համար փաստաթղթեր է ներկայացրել 23 կուսակցություն և կուսակցությունների 4 դաշինք, այդ թվում՝ «Շիրինյան- Բաբաջանյան ժողովրդավարների դաշինք» դաշինքը:
Լևոն Շիրինյանի ղեկավարած «Քրիստոնեա-Ժողովրդավարական» կուսակցությունն այսօր հետ վերցրեց առաջադրման դիմումը: Կուսակցությունը ընտրություններին կմասնակցի Արման Բաբաջանյանի «Հանուն Հանրապետության» կուսակցության հետ դաշինքով։
Նախօրեին կուսակցությունը ընտրություններին մասնակցելու միանգամից երկու հայտ էր ներկայացրել՝ մեկը ՝ առանձին մասնակցության, իսկ երկրորդը՝ «Հանուն հանրապետության» կուսակցության հետ համատեղ ստեղծված «Շիրինյան-Բաբաջանյան» դաշինքի կազմում։ Բայց հետո կուսակցությունը մտափոխվել է և որոշել է ընտրություններին մասնակցել Բաբաջանյանի հետ։