Անվտանգության խորհուրդը ապրիլի 15-ին հրապարակել է Անվտանգության խորհրդի նիստից գաղտանզերծված փաստաթուղթ, ըստ որի` Գլխավոր շտաբի նախկին պետ Օնիկ Գասպարյանը Նիկոլ Փաշինյանին չի ասել, որ պատերազմը պետք է կանգնեցնել: Մինչդեռ դեկտեմբերին Նիկոլ Փաշինյանն իր հարցազրույցներից մեկում չէր հերքել, որ Օնիկ Գասպարյանը նման բան է զեկուցել:
Այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը նշեց, որ եթե ԳՇ պետը գալիս ասում է՝ հնարավոր չէ կռվել, սա պետք է հետևանք ունենա, բայց վստահ է, որ Օնիկ Գասպարյանը նման հայտարարություն չի արել:
Խաչատրյանն անդրադարձավ գաղտնազերծված փաստաթղթին: Նրա խոսքով՝ նման փաստաթուղթ հնարավոր չէ կազմել հենց այնպես, քանի որ այն քաղվածք է նիստից, որի տակ ստորագրում են համապատասխան մարդիկ, կան նաև ձայնագրություններ: Հետևաբար՝ նիստի արձանագրությունը հնարավոր չէ փոխել:
«Ձայնագրություն կա, ինչը փաստում է դրա ճշմարտացիությունը, չի կարող արձանագրվել մեկ բան, որը տեղի չի ունեցել»,- նշեց Մկրտչյանը:
Անդրադառնալով Օնիկ Գասպարյանի կոչին, որով նա դիմել է ԱԺ  նախագահին, խմբակցությունների ղեկավարներին՝ ԱԺ քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու վերաբերյալ, Արմեն Խաչատրյանն ասաց, որ քննիչ հանձնաժողով անպայման ստեղծվելու է: