Հայաստանոմ կարող է նոր համաներոմ հայտարարվել։ Կառավարությունը հավանություն է տվել օրենքի նախագծին, որով համաներման կարժանանան մինչև սեպտեմբերի 26-ը զինծառայությունից խոսափած անձինք, որոնց զորակոչային տարիքը լրացել է։
Լրացուցիչ գրեթե 2,8 մլրդ դրամ կուղղվի գիտության ֆինանսավորմանը։ Կառավարության նիստի ժամանակ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը հայտնել է, որ դրա մի մասը կուղղվի բարձր արդյունավետություն ունեցող գիտական կազմակերպությունների համար ժամանակակից և կարևորագույն սարքավորումների ձեռքբերմանը։
Կառավարության որոշմամբ Հայկ Ղալումյանը նշանակվել է Տավուշի մարզպետ: Նշենք, որ Ղալումյանը Նիկոլ Փաշինյանի քավորն է։ Մինչ այս նա նշանակվել էր Իջևանի քաղաքապետի պաշտոնակատար։
Սյունիքում ստեղծվել է աշխատանքային խումբ՝ մարզի սահմանին հարակից տարածքներում տնտեսական գործունեության սահմանանիշերը և տարածքները ճշգրտելու, ինքնապաշտպանության կազմակերպման նպատակով համայնքներին հանձնված զենքի, զինամթերքի պահպանման ու օգտագործման պայմաններն ուսումնասիրելու նատակով։