«Ընտրողների տրամադրությունները քիչ թե շատ վեր են հանվում հարցումներով: Տարբեր կազմակերպությունների հարցումների արդյունքներով պատկերը մոտավորապես նույնն է՝ իշխող քաղաքական ուժի վարկանիշը ավելի քան 35 տոկոս է, ամենաբարձր վարկանիշ ունեցող ընդդիմադիր ուժերի վարկանիշը 5 տոկոս է»,- այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում նշեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանը: Նա նաև հավելեց, որ կոալիցիա կազմելու մասին խոսելը դեռ վաղ է:
Պատգամավորի խոսքով՝ ընտրողների մոտ 40 տոկոսը դեռևս չկողմորոշված է. «Դա նշանակում է, որ ակտիվ քարոզարշավի արդյունքում նրանց մի մասը «Իմ քայլի» օգտին է քվեարկելու»:
Անդրադառնալով դիտարկմանը, որ մարզային այցերից մեկի ժամանակ վարչապետն ասել էր, թե այս ընտրությունները լինելու են գելխեղդների հաղթանակը գելերի նկատմամբ, Հովակիմյանն ընդգծեց. «Մարդիկ, որոնք 20 տարի երկիրը ՍՊԸ-ի էին վերածել, պետությունը քայքայել էին, այժմ դիրքավորվել են, որ իշխանություն զավթեն. թույլ չենք տալու, ընտրողն ինքն է որոշելու»: