Օրակարգում Արցախի տարածքային ամբողջականության՝ քաղաքական ճանապարհով վերականգնումն է․ Արայիկ Հարությունյանը Մարտունի է այցելել
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 31-ին աշխատանքային այցով եղել է Մարտունու շրջանում, հանդիպումներ ունեցել Մարտունի քաղաքում և Բերդաշեն, Աշան, Նոր շեն, Հացի, Ավդուռ ու Մյուրիշեն համայնքներում, հաղորդում է ԱՀ նախագահի աշխատակազմի մամուլի ծառայությունը։
Հարությունյանն իր խոսքում անդրադարձել է անվտանգության ու սոցիալական հիմնախնդիրների հաղթահարման և տնտեսության զարգացման հարցերին: Անդրադառնալով մամուլում պարբերաբար շահարկվող Կարմիր շուկայի թեմային՝ Արցախի նախագահը շեշտել է, որ նման խոսակցությունները որևէ հիմք չունեն, հակառակը՝ ԱՀ իշխանությունների օրակարգում Արցախի տարածքային ամբողջականության քաղաքական ճանապարհով վերականգնումն է՝ առնվազն նախկին ԼՂԻՄ սահմաններում: